Tübitak Zaman Damgası

Jetlog

Tübitak Zaman Damgası

Zaman Damgası Nedir?

Zaman Damgası, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca; “Bir elektronik verinin, üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve / veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla doğrulanan kaydı, ifade eder.” şeklinde tanımlanmıştır. Daha açık ve kısa bir ifade ile belirtmek gerekirse zaman damgası, bir verinin belli tarihte varlığını kanıtlamak için kullanılan bir doğrulama yöntemidir.

5651 sayılı kanun uyarınca toplu internet hizmeti sunan ve loglama yapan bütün özel ve tüzel kişiler her türlü dijital veri için kullanılabilecek Zaman Damgası hizmetini edinmek zorundadır.

Zaman Damgası Nasıl Alınır?

Jetlog J cihazı veya Jetlog hizmeti satın aldığınızda ekstradan Zaman Damgası almanıza gerek yoktur. Bu işlemi –satın alma işlemini- sizler için gerçekleştiren firmamız bu hizmetinin yanında Zaman Damgası’nın nasıl kullanılacağı konusunda size danışmanlık yapar. Damgalama süreciniz bizim tarafımızdan takip edilir ve olası sorunlar önlenir.

Zaman Damgası ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.