Jetlog Cihazı

Jetlog

Jetlog Cihazı

Jetlog J serisi; Firewall, İçerik ve URL Filtreleme, Web Yetkilendirme, 5651 sayılı kanun gereğince zaman mühürlü Log ve Raporlama ve VPN özelliklerini taşıyan bir cihazdır. Jetlog, ağ geçidi düzeyinde çalışan bir ağ güvenlik cihazıdır. J serisi cihazı temel özellikleri şu şekildedir:

Firewall: IP ve Port bazlı size ait güvenlik protokolleri oluşturabilme imkânınız vardır. Söz konusu protokoller izin verme ve engelleme şeklindedir. Standart bir Firewall’da bulunması gerekli tüm özellikleri barındırır. Bunun yanında sahip olduğunuz işletim sistemine göre kurallar tanımlamanız mümkündür.

URL Filtreleme: Sistem üzerinde 75 temel grup ve bu temel grupların altında sıralanmış binlerce web sitesinden oluşan bir web sitesi veri tabanı(database) mevcuttur. 75 temel gruptan herhangi birini seçerek o grup ve altındaki web sitelerine erişim izni verebilir veya erişimi engelleyebilirsiniz. Akıllı arama motorları sayesinde izin verilmemiş bir kategoride arama yapıldığı takdirde engellenmiş kategorinin arama sonuçlarında listelenmesini engelleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Cinsel içerikli bir arama yapıldığında içinde cinsel içerik sözcüğü geçen ama sakıncalı olmayan web siteleri listelenir. Sakıncalı web siteleri arama sonucunda gözükmez. Jetlog Firewall sayesinde Yasaklı Site(Kara) Listesi ve İzinli Site(Beyaz) Listesi yapabilme imkânınız bulunmaktadır.

Web Yetkilendirme: Jetlog sisteminde web yetkilendirme aktifleştirildiği takdirde internete erişmek isteyen kullanıcılar ilk olarak Kullanıcı Adı ve Şifre isteyen bir ekranla karşılaşırlar. Kullanıcı Adı ve Şifre Jetlog sistemi üzerinden belirlenebileceği gibi Active Directory, Radius Sunucu veya LDAP sunucu sayesinde de tanımlanabilir. Active Directory ile yetkilendirme tanımlandığında kullanıcı daha önce kullanmış olduğu Kullanıcı Adı ve Şifre ile internete erişim sağlayabilir. Bu yöntemde kullanıcının bilgileri Active Directory üzerinden sorgulanır. Sorgulamada bir problemle karşılaşılmadığında kullanıcının internet erişimine izin verilir. Kurumlarda bulunan farklı cihazlar sayesinde de yetkilendirme tanımlanabilir. Örnek vermek gerekirse: Otel vb. mekânlarda otel otomasyonu ile yetkilendirme tanımlandığında kişi internete TC Kimlik Numarası, Adı – Soyadı veya Oda Numarası aracılığıyla erişebilir.

5651 Sayılı Kanuna Uygun Kayıt: Jetlog sistemi üzerinde bulunan bütün kayıtlar açık ve zaman mühürlü şekilde tutulmaktadır. Kayıtlar tamamen 5651 sayılı kanuna uygun şekilde yapılmaktadır. Tek satırda Erişim Zamanı, IP Adresi, MAC, Kullanıcı Bilgileri, Metot ve URL bilgisi kaydedilir. Söz konusu kayıtlar .doc ve .xls formatında kayıt altına alınabilir. Kayıtlar içinde geriye dönük aramalar yapılabilmektedir.

Jetlog Cihazı

Jetlog J serisi lisanslaması anlık kullanıcı adedine göre yapılmaktadır.

  • Jetlog J -10 – İnternet erişim sağlayan anlık 10 Kullanıcı
  • Jetlog J -25 – İnternet erişim sağlayan anlık 25 Kullanıcı
  • Jetlog J -50 – İnternet erişim sağlayan anlık 50 Kullanıcı
  • Jetlog J -100 – İnternet erişim sağlayan anlık 100 Kullanıcı
  • Jetlog J -150 – İnternet erişim sağlayan anlık 150 Kullanıcı
  • Jetlog J -250+ – İnternet erişim sağlayan anlık 250+ Kullanıcı
  • Jetlog J -500+ – İnternet erişim sağlayan anlık 500+ Kullanıcı
  • Jetlog J -750+ – İnternet erişim sağlayan anlık 750+ Kullanıcı
  • Jetlog J -1000+ – İnternet erişim sağlayan anlık 1000+ Kullanıcı

Jetlog J serisi temel özelliklerin yanı sıra pek çok ekstra özelliğe sahiptir. Jetlog J serisi ile ilgi daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen irtibata geçiniz.