Firewall

Jetlog

Firewall

Güvenlik duvarı olarak da bilinen Firewall, internet ağınızda gelen-giden trafiği güvenli bir şekilde kontrol eden bir sistemdir. Firewall, internet trafiğini kontrol ederken IP Sınırlama, Port Sınırlama, Web Sınırlama ve İçerik Sınırlama seçeneklerini de kullanıma sunar.

Firewall Ne İşe Yarar?

Firewall, internetten cihazınıza bulaşabilecek virüs ve kötü amaçlı yazılımların yanı sıra hacker vb. kötü niyetli kimselere karşı da sizi korur. İnternetten gelen her türden veri önce güvenlik duvarına ulaşır. Burada gerekli temizleme ve ayıklama işlemi yapıldıktan sonra veriler size tehdit olmaksızın ulaştırılır. Firewall’un olmadığı bir sistemde bir bilgisayara bulaşan virüs bütün bilgisayarlara yayılabilir ve kişisel verilerinizi tehdit edebilir.

Firewall aracılığıyla belirli web sitelerine ve sözcüklere erişimi kısıtlayabilirsiniz. Özellikle şirketler tarafından tercih edilen bu yöntem çalışanların verimliliğini arttırmak için kullanılmaktadır. Benzer şekilde kafe ve yurtlarda download eylemini engellemek için filtreleme yapılabilir.

Firewall Hizmeti Nasıl Alınır?

Jetlog hizmetini satın alan herkes dolaylı bir şekilde Firewall hizmetini de satın almış olur. Jetlog cihazı ile birlikte ücretsiz bir şekilde sunulan Firewall, kullanımı kolay ve yüklemesi oldukça hızlı bir sistemdir.

Firewall hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.